KOMBİ NASIL ÇALIŞIR?

Evimizin veya işyerlerimizin ısınma ihtiyaçlarını, en kolay ve en makul şekilde yerine getiren cihaz, Kombidir. Kombi; her evde kolayca kurulması, sıcaklığın evin her tarafına yayılması, her odada peteklerin bulunması, her sıcaklık ayarının yapılması gibi durumlarda öne çıkan bir ısıtma sistemidir.

Bu kadar kolay ve sağlıklı olmasının belirli sebepleri ve profesyonel bir çalışma sistemi vardır. Yıllardır evinizde ısınmadan ayrı olarak, su ısıtmak için kullanılan şofbenler, kombi sitemi gibi çalışmaktadır ve benzerlik göstermektedir. Kombi sistemi eve kurulurken, borular yardımı ile odadan odaya geçirilir ve her odaya borularla bağlanan petekler yerleştirilir. Isıyı odaya yayanda, petekler olmaktadır. Ayarlandıktan ve kurulduktan sonra ısınan su, borular vasıtasıyla her odaya ulaşmakta ve bu ısınan su, peteklere ulaşarak, odalara ısı yaymaktadır.

Şofben sistemine benzemesiyle dikkat çeken kombi; şık tasarımı, az yer kaplaması, kurulumunun kolay olması, karbon monoksit zehirlenmelerine imkân vermemesi, duvara kolayca asılması ve daha birçok avantajlı sebepleriyle, ısınma ihtiyacını en iyi ve en hesaplı karşılayan sistemdir. Son yıllarda her evde kurulmaya başlanan kombi sitemi, arızaların en aza inmesiyle de dikkat çekmektedir.

Evden misafirliğe veya tatile gitmek için çıkılacak olursa, ayarlarından kombi kapatılarak, tasarruf edilmektedir. Kolayca kapatıp açılması, tercih edilmesinde büyük rol oynamasıyla beraber, başka bir uğraşının olmaması ve sıcak su ihtiyacını en iyi şekilde karşılaması ile insanların evlerinde kullanmak istediği sitem olmuştur.