HERMETİK KOMBİ NEDİR?

Günümüzde pek çok ısınma sistemi kullanıldı ve bunlardan en iyisi, en avantajlısı kombi oldu. Kombi birçok avantajıyla diğer ısınma sistemleri arasında öne çıktı ve ileriki yıllarda pek çok çeşidiyle kullanılmaya da devam edecek gibi görünüyor. Avantajları saymakla bitmeyecek olan kombi; doğalgaz ile çalışmaktadır ve kolay monte edilebilir bir sisteme sahiptir. Birçok sistemi de bünyesinde barındırmasıyla, kullanıcılarına farklı seçenekler sunmaktadır. Sistemlerinin en başında gelenler ise; yoğuşmalı kombi ve hermetik kombidir.

Hermetik kombi; bacalı olan kombiye göre birçok yönüyle farklılık göstermektedir. En büyük farklılığı ise; ortamdan atılacak olan gazın, başka bir sistem yardımıyla atılmasıdır. Normal kombilerde, ortamdan atılacak olan hava, borular yardımıyla atılmaktadır ancak,  hermetik kombide ise ortamda bulunan hava fan yardımıyla kendi içinde bulunan sistemle dışarı atılmaktadır. Normal kombilerde, ateşleme sistemi bulunur ve ortamda bulunan havaya ihtiyaç duyulmaz.

Hermetik kombide ise; ortamda bulunan hava fan yardımıyla ateşleme sistemine alınır ve kombi çalışır. Daha sonra kendi içinde bulunan sistem ile üretilen enerji veya atık gaz dışarı atılır. Hermetik kombi birçok avantajı da beraberinde getirmektedir ancak içlerinden en önemlisi ise, ortamda bulunan enerjiyi kullanarak aynı yerde üretip, daha sonra o enerjiyi kullanmasıyla, oluşabilecek ısı kaybını önlemekte ve ısınan alan sürekli sıcak kalmaktadır. Böyle birçok avantajı daha bulunan hermetik kombi, evlerinizin ihtiyacı olan konforu ve kolay kullanımı sizlere sağlayacaktır.