KOMBİ ARIZA İŞARETLERİ NELERDİR?

Evimizin veya yaşadığımız alanların en önemli ve en sağlıklı ısınma sistemi olan kombi, sağladığı birçok avantajı ile tercih edilmesinin önünü açıyor. Sağladığı avantajların yanında, neticesinde bir makine olması, birçok arızayı da beraberinde getirmektedir. Ancak bu arızaların ne olduğu anlaşılsın diye, kombilerin ekranlarında o arızaya ilişkin pek çok işaret ve uyarı simgesi bulunmaktadır. Bu yönüyle kombi kullanıcılarını memnun etmesiyle, gelen teknik servise de sorunu algılaması için büyük avantajlar sağlamaktadır.

Bununda birlikte kombilerde pek çok sıkıntılar ve arızalar olabilmekte ve bu arızaların en başında ise, kombi kurulduğu zaman teknik servis gittikten sonra oluşabilecek sorunlardır. Kombi eve kurulduktan sonra, takılan parçaların bazılarının eksik veya yanlış olması durumu, kurulum hatası olarak geçmektedir.

Kurulum hataları sonucu, teknik servisinizi arayarak bu sıkıntının giderilmesini sağlayabilirsiniz. Kombiler neticesinde su buharının boruları dolaşarak ısınma sağladığı için bunun beraberinde su basıncında bazı aksaklıklar olabilmektedir. Su barının, çok veya az açılması, suyun ısınmama veya akıtma gibi pek çok sorunu da beraberinde getirdiğini bilmek gerekir.

Bunun yanında, kullanıcı hataları da büyük sorun belirtmektedir. Kullanıcılar gaz gelen vanayı kapatarak kombiyi çalıştırdıklarında, kombi kendini arıza moduna almaktadır ve oluşabilecek sorunların önüne geçmektedir. Bu sorunların daha birçoğunun, kombi ekranında simgeleriyle yer alması, siz değerli kullanıcılar için önemli ve avantajlı bir unsurdur. Teknik servisin ise, incelemesi ve gerekli sorunları belirlemesi için oldukça önemlidir.